Ford F-350 Super Duty IV (facelift 2020) Crew Cab Long box 6.2 V8 (385 bg) 4x4 Automatic SRW modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | F-350 Super Duty |
| Nesil | Ford F-350 Super Duty IV (facelift 2020) Crew Cab Long box |
| Modifikasyonu (Motor) | 6.2 V8 (385 bg) 4x4 Automatic SRW |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 185.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 385 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 62 bg/Lt |
| Tork | 583 Nm @ 3800 dev/dak 430 lb.-ft. @ 3800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 6211 cm3 379.02 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 102.11 mm 4.02 in. |
| Silindir içi vuruş | 95 mm 3.74 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| soğutma sıvısı | 23.3 Lt 24.62 US qt | 20.5 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 3148 Kg 6940.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2223 Lt 78.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 182 Lt 48.08 US gal | 40.03 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 5443-6985 Kg 11999.76 - 15399.29 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 6761 mm 266.18 in. |
| Genişlik | 2438 mm 95.98 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2690 mm 105.91 in. |
| Yükseklik | 2060 mm 81.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 4470 mm 175.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1735 mm 68.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1707 mm 67.2 in. |
| ön çıkıntı | 970 mm 38.19 in. |
| arka çıkıntı | 1321 mm 52.01 in. |
| Yerden yükseklik | 216 mm 8.5 in. |
| Yaklaşım açısı | 17.2° |
| Kalkış açısı | 19.8° |
| rampa açısı | 19.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman TorqShift |
| Ön süspansiyon | Bağımlı, savrulmasız yay |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 363 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 363 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/70 R18 |