Ford F-350 Super Duty IV (facelift 2020) Crew Cab Long box 6.7d V8 (475 bg) 4x4 Automatic SRW modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ford |
| Model | F-350 Super Duty |
| Nesil | Ford F-350 Super Duty IV (facelift 2020) Crew Cab Long box |
| Modifikasyonu (Motor) | 6.7d V8 (475 bg) 4x4 Automatic SRW |
| Üretim başlangıç yılı | 2020 yıl |
| Son üretim yılı | 2022 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Pick-up |
| Koltuk Sayısı | 6 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Ağırlık/güç oranı | 7.3 Kg/bg, 136.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.4 Kg/Nm, 409.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 475 bg @ 2800 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.4 bg/Lt |
| Tork | 1424 Nm @ 1600 dev/dak 1050.29 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 6653 cm3 405.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 99.06 mm 3.9 in. |
| Silindir içi vuruş | 107.95 mm 4.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 12.3 Lt 13 US qt | 10.82 UK qt |
| soğutma sıvısı | 30 Lt 31.7 US qt | 26.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 3481 Kg 7674.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2223 Lt 78.5 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 182 Lt 48.08 US gal | 40.03 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 9616 Kg 21199.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 6761 mm 266.18 in. |
| Genişlik | 2438 mm 95.98 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2690 mm 105.91 in. |
| Yükseklik | 2060 mm 81.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 4470 mm 175.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1735 mm 68.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1707 mm 67.2 in. |
| ön çıkıntı | 970 mm 38.19 in. |
| arka çıkıntı | 1321 mm 52.01 in. |
| Yerden yükseklik | 216 mm 8.5 in. |
| Yaklaşım açısı | 17.2° |
| Kalkış açısı | 19.8° |
| rampa açısı | 19.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM arka tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 10 vites, otomatik şanzıman TorqShift |
| Ön süspansiyon | Bağımlı, savrulmasız yay |
| Arka süspansiyon | Katı aks süspansiyon, Yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 363 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 363 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 275/70 R18 |