Honda Civic X Hatchback 1.0 VTEC (129 bg) Turbo modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Hatchback |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 VTEC (129 bg) Turbo |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 110 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 110 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 203 km/saat 126.14 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 111.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.8 Kg/Nm, 173.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 129 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 130.6 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2250 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | P10A2 |
| Motor hacmi | 988 cm3 60.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.7 mm 3.1 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1154 Kg 2544.13 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1645 Kg 3626.6 lbs. |
| Azami yük | 491 Kg 1082.47 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1209 Lt 42.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4518 mm 177.87 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2076 mm 81.73 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 129 mm 5.08 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 8J x 16 |