Honda Civic X Hatchback 1.5 VTEC (182 bg) Turbo modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Hatchback |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 VTEC (182 bg) Turbo |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 8.4 Lt/100 km
28 US mpg 33.63 UK mpg 11.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.8-6.0 Lt/100 km
40.55 - 39.2 US mpg 48.7 - 47.08 UK mpg 17.24 - 16.67 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.2-5.3 Lt/100 km
45.23 - 44.38 US mpg 54.32 - 53.3 UK mpg 19.23 - 18.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.1-6.2 Lt/100 km
38.56 - 37.94 US mpg 46.31 - 45.56 UK mpg 16.39 - 16.13 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.1-6.2 Lt/100 km
38.56 - 37.94 US mpg 46.31 - 45.56 UK mpg 16.39 - 16.13 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 128 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 133 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 220 km/saat 136.7 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.8 Kg/bg, 147.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 194.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 182 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 121.5 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1900-5000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1900-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L15BA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1232 Kg 2716.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1760 Kg 3880.14 lbs. |
| Azami yük | 528 Kg 1164.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1209 Lt 42.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Tavan Yükü | 45 Kg 99.21 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4518 mm 177.87 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2076 mm 81.73 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Yerden yükseklik | 129 mm 5.08 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |