Honda Civic X Hatchback 1.5 VTEC (182 bg) CVT Turbo modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Hatchback |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 VTEC (182 bg) CVT Turbo |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 9.9-10.0 Lt/100 km
23.76 - 23.52 US mpg 28.53 - 28.25 UK mpg 10.1 - 10 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 6.3-6.4 Lt/100 km
37.34 - 36.75 US mpg 44.84 - 44.14 UK mpg 15.87 - 15.63 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.77 - 42 US mpg 51.36 - 50.44 UK mpg 18.18 - 17.86 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.5-6.6 Lt/100 km
36.19 - 35.64 US mpg 43.46 - 42.8 UK mpg 15.38 - 15.15 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.5-6.7 Lt/100 km
36.19 - 35.11 US mpg 43.46 - 42.16 UK mpg 15.38 - 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 137 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 139 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.8 Kg/bg, 147.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 178.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 182 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 121.5 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1700-5500 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1700-5500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L15BA |
| Motor hacmi | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.5 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.5 Lt 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1232 Kg 2716.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1790 Kg 3946.27 lbs. |
| Azami yük | 558 Kg 1230.18 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1209 Lt 42.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Tavan Yükü | 45 Kg 99.21 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4518 mm 177.87 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2076 mm 81.73 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1537 mm 60.51 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| Yerden yükseklik | 129 mm 5.08 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/45 R17 |
| Jant Boyutu | 7J x 17 |