Honda Civic X Sedan 1.0 VTEC (126 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 VTEC (126 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.4-7.7 Lt/100 km
31.79 - 30.55 US mpg 38.17 - 36.69 UK mpg 13.51 - 12.99 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.8-6.2 Lt/100 km
40.55 - 37.94 US mpg 48.7 - 45.56 UK mpg 17.24 - 16.13 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 5.0-5.3 Lt/100 km
47.04 - 44.38 US mpg 56.5 - 53.3 UK mpg 20 - 18.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.8-6.2 Lt/100 km
40.55 - 37.94 US mpg 48.7 - 45.56 UK mpg 17.24 - 16.13 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.8-6.1 Lt/100 km
40.55 - 38.56 US mpg 48.7 - 46.31 UK mpg 17.24 - 16.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 110 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 110 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 209 km/saat 129.87 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 157.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 126 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 127.5 bg/Lt |
| Tork | 200 Nm @ 2250 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | P10A2 |
| Motor hacmi | 988 cm3 60.29 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73 mm 2.87 in. |
| Silindir içi vuruş | 78.7 mm 3.1 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1269-1303 Kg 2797.67 - 2872.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Azami yük | 447-481 Kg 985.47 - 1060.42 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4648 mm 182.99 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2075 mm 81.69 in. |
| Yükseklik | 1416 mm 55.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2698 mm 106.22 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1576 mm 62.05 in. |
| Yerden yükseklik | 124 mm 4.88 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |