Honda Civic X Sedan 1.6 i-DTEC (120 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i-DTEC (120 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.4-6.5 Lt/100 km
36.75 - 36.19 US mpg 44.14 - 43.46 UK mpg 15.63 - 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.0-5.2 Lt/100 km
47.04 - 45.23 US mpg 56.5 - 54.32 UK mpg 20 - 19.23 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.25.3 Lt/100 km
44.8 US mpg 53.81 UK mpg 19.05 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 108 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.1 Lt/100 km
75.88 US mpg 91.12 UK mpg 32.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 108 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.7 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 89.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.5 Kg/Nm, 224.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 2000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | N16A1 |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.18 Lt 5.47 US qt | 4.56 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1337-1389 Kg 2947.58 - 3062.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1820 Kg 4012.41 lbs. |
| Azami yük | 431-483 Kg 950.19 - 1064.83 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4648 mm 182.99 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2075 mm 81.69 in. |
| Yükseklik | 1416 mm 55.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1543 mm 60.75 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Yerden yükseklik | 124 mm 4.88 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |