Honda Civic X Sedan 1.6 i-DTEC (120 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Honda |
| Model | Civic |
| Nesil | Honda Civic X Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i-DTEC (120 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 4.7-4.8 Lt/100 km
50.05 - 49 US mpg 60.1 - 58.85 UK mpg 21.28 - 20.83 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.2-4.4 Lt/100 km
56 - 53.46 US mpg 67.26 - 64.2 UK mpg 23.81 - 22.73 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.1-4.2 Lt/100 km
57.37 - 56 US mpg 68.9 - 67.26 UK mpg 24.39 - 23.81 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.4-4.6 Lt/100 km
53.46 - 51.13 US mpg 64.2 - 61.41 UK mpg 22.73 - 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 91 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 3.5 Lt/100 km
67.2 US mpg 80.71 UK mpg 28.57 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 91 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 201 km/saat 124.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 91.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 228.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 2000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | N16A1 |
| Motor hacmi | 1597 cm3 97.45 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.18 Lt 5.47 US qt | 4.56 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1314-1366 Kg 2896.87 - 3011.51 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Azami yük | 434-486 Kg 956.81 - 1071.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4648 mm 182.99 in. |
| Genişlik | 1799 mm 70.83 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2076 mm 81.73 in. |
| Yükseklik | 1416 mm 55.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R16; 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |