Hyundai Tucson IV (facelift 2024) 1.6 T-GDI (288 bg) Plug-in Hybrid AWD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | Tucson |
| Nesil | Hyundai Tucson IV (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 T-GDI (288 bg) Plug-in Hybrid AWD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Kasım, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 3.2 Lt/100 km
73.5 US mpg 88.3 UK mpg 31.3 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 72-73 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.6 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e-bis |
| Ağırlık/güç oranı | 6.3 Kg/bg, 158.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 208.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 13.8 kWh |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya konumu | Zemin altında, arka koltukların altında |
| Elektrikle gidilebilen menzil (WLTP) | 63 km 39.15 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (WLTP) | 11.1-11.2 kWh/100 km
17.86 - 18.02 kWh/100 mi 189 - 187 MPGe 9 - 8.9 km/kWh 5.6 - 5.5 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 107 bg |
| Elektrikli motor torku | 334 Nm 246.35 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 288 bg |
| Sistem tork | 379 Nm 279.54 lb.-ft. |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 180 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 112.6 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1500-4500 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4FP |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1818-1944 Kg 4008 - 4285.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2420 Kg 5335.19 lbs. |
| Azami yük | 476-602 Kg 1049.4 - 1327.18 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 558 Lt 19.71 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1721 Lt 60.78 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 42 Lt 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1210 Kg 2667.59 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 103 Kg 227.08 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4525 mm 178.15 in. |
| Genişlik | 1865 mm 73.43 in. |
| Yükseklik | 1650 mm 64.96 in. |
| Dingil Mesafesi | 2680 mm 105.51 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1622 mm 63.86 in. |
| Yerden yükseklik | 170 mm 6.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/50 R19 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 19 |