| Genel bilgi |
| Marka | Hyundai |
|---|
| Model | Tucson |
|---|
| Nesil | Hyundai Tucson IV (facelift 2024) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6T (231 bg) Full Hybrid HTRAC AWD Automatic |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2024 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
|---|
| Gövde tipi | SUV |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Emisyon Standardı | SULEV30 |
|---|
| Elektrikli ve Hibrit |
|---|
| Brüt batarya kapasitesi | 1.49 kWh |
|---|
| Batarya voltajı | 270 V |
|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
|---|
| Batarya konumu | Zemin altında, arka koltukların altında |
|---|
| Elektrik motoru 1 | |
|---|
| Elektrikli motor gücü | 65 bg @ 1800-2100 dev/dak |
|---|
| Elektrikli motor torku | 264 Nm @ 1700 dev/dak
194.72 lb.-ft. @ 1700 dev/dak |
|---|
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
|---|
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
|---|
| Sistem gücü | 231 bg |
|---|
| Sistem tork | 350 Nm
258.15 lb.-ft. |
|---|
| İçten yanmalı motor |
|---|
| Güç | 178 bg @ 5500 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 111.4 bg/Lt |
|---|
| Tork | 264 Nm @ 1500-4500 dev/dak
194.72 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | Smartstream/G4FT |
|---|
| Motor hacmi | 1598 cm3
97.52 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir çapı | 75.6 mm
2.98 in. |
|---|
| Silindir içi vuruş | 89 mm
3.5 in. |
|---|
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Valf yapısı | DOHC, CVVD |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt
5.07 US qt | 4.22 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt
8.24 US qt | 6.86 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 1096 Lt
38.7 cu. ft. |
|---|
| Bagaj hacmi en fazla | 2110 Lt
74.51 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 52 Lt
13.74 US gal | 11.44 UK gal |
|---|
| Tavan Yükü | 100 Kg
220.46 lbs. |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 907 Kg
1999.59 lbs. |
|---|
| Frensiz treyler yükü | 748 Kg
1649.06 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4641 mm
182.72 in. |
|---|
| Genişlik | 1864 mm
73.39 in. |
|---|
| Yükseklik | 1684 mm
66.3 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2756 mm
108.5 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1615-1621 mm
63.58 - 63.82 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1623-1628 mm
63.9 - 64.09 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 904 mm
35.59 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 980 mm
38.58 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 211 mm
8.31 in. |
|---|
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.33 |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.8 m
38.71 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler hareket ettirilir. |
|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
|---|
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 325x30 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 300x10 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Jant Boyutu | 17; 19 |