| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Hyundai |
| Model | Tucson |
| Nesil | Hyundai Tucson IV (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6T (253 bg) Plug-in Hybrid Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2024 yıl |
| Son üretim yılı | Kasım, 2025 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | PHEV (Plug-in Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 29 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.2 saniye |
| Maksimum sürat | 187 km/saat 116.2 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 134.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 162 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Lityum polimer (LiPo) |
| Batarya konumu | Zemin altında, arka koltukların altında |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 91 bg |
| Elektrikli motor torku | 304 Nm 224.22 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 253 bg @ 5500 dev/dak |
| Sistem tork | 304 Nm @ 1500-4500 dev/dak 224.22 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| İçten yanmalı motor | |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4FP |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.6 mm 2.98 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1876 Kg 4135.87 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2350 Kg 5180.86 lbs. |
| Azami yük | 474 Kg 1044.99 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 558 Lt 19.71 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1795 Lt 63.39 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 42 Lt 11.1 US gal | 9.24 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1210 Kg 2667.59 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4510 mm 177.56 in. |
| Genişlik | 1865 mm 73.43 in. |
| Yükseklik | 1650-1653 mm 64.96 - 65.08 in. |
| Dingil Mesafesi | 2680 mm 105.51 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615-1630 mm 63.58 - 64.17 in. |
| Arka tekerlek izi | 1622-1637 mm 63.86 - 64.45 in. |
| En az dönüş açısı | 11 m 36.09 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R17; 235/55 R18; 235/50 R19 |
| Jant Boyutu | 7.0J x 17; 7.5J x 18; 7.5J x 19 |