Kia Sorento II 2.2 CRDi (197 bg) 4WD Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 CRDi (197 bg) 4WD Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 9.3 Lt/100 km
25.29 US mpg 30.37 UK mpg 10.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 194 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.4 Kg/bg, 106.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 236.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 197 bg @ 3800 dev/dak |
| Litre başına güç | 89.6 bg/Lt |
| Tork | 437 Nm @ 1850-2500 dev/dak 322.31 lb.-ft. @ 1850-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4HB |
| Motor hacmi | 2199 cm3 134.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85.4 mm 3.36 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1845-1933 Kg 4067.53 - 4261.54 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2510 Kg 5533.6 lbs. |
| Azami yük | 577-665 Kg 1272.07 - 1466.07 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 91 Lt 3.21 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1570 Lt 55.44 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4685 mm 184.45 in. |
| Genişlik | 1885 mm 74.21 in. |
| Yükseklik | 1755 mm 69.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| Arka tekerlek izi | 1621 mm 63.82 in. |
| ön çıkıntı | 945 mm 37.2 in. |
| arka çıkıntı | 1040 mm 40.94 in. |
| Yerden yükseklik | 184 mm 7.24 in. |
| En az dönüş açısı | 10.88 m 35.7 ft. |
| Yaklaşım açısı | 25.1° |
| Kalkış açısı | 23.1° |
| rampa açısı | 17.1° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ön tekerlekleri kalıcı olarak tahrik eder ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile arka tekerlekler tahrik edilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 321 mm |
| Arka frenler | Disk, 302 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/65 R17; 235/60 R18 |
| Jant Boyutu | 7J x 17; 7J x 18 |