Kia Sorento II 2.4 4WD (175 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 4WD (175 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 186 km/saat 115.58 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 141.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 175 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 74.5 bg/Lt |
| Tork | 225 Nm @ 3750 dev/dak 165.95 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 2349 cm3 143.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1590 Kg 3505.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4685 mm 184.45 in. |
| Genişlik | 1885 mm 74.21 in. |
| Yükseklik | 1710 mm 67.32 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Ön tekerlek izi | 1618 mm 63.7 in. |
| Arka tekerlek izi | 1621 mm 63.82 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |