Kia Sorento II 2.4 16V MPI (174 bg) 4WD modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sorento |
| Nesil | Kia Sorento II |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.4 16V MPI (174 bg) 4WD |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.4 Lt/100 km
20.63 US mpg 24.78 UK mpg 8.77 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 174 bg |
| Litre başına güç | 73.8 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4KE |
| Motor hacmi | 2359 cm3 143.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1757 Kg 3873.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2510 Kg 5533.6 lbs. |
| Azami yük | 753 Kg 1660.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 258 Lt 9.11 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1047 Lt 36.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4685 mm 184.45 in. |
| Genişlik | 1885 mm 74.21 in. |
| Yükseklik | 1755 mm 69.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| En az dönüş açısı | 10.88 m 35.7 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 235/60 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |