Kia Sportage III 1.6 16V (135 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sportage |
| Nesil | Kia Sportage III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 16V (135 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.2 Lt/100 km
28.68 US mpg 34.45 UK mpg 12.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.1 saniye |
| Maksimum sürat | 178 km/saat 110.6 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 100 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 135 bg @ 6300 dev/dak |
| Litre başına güç | 84.9 bg/Lt |
| Tork | 165 Nm @ 4850 dev/dak 121.7 lb.-ft. @ 4850 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G4FD |
| Motor hacmi | 1591 cm3 97.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.3 Lt 3.49 US qt | 2.9 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1350 Kg 2976.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1830 Kg 4034.46 lbs. |
| Azami yük | 480 Kg 1058.22 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 564 Lt 19.92 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1353 Lt 47.78 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4440 mm 174.8 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| En az dönüş açısı | 10.58 m 34.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/60 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |