Kia Sportage III 1.7 CRDI (115 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sportage |
| Nesil | Kia Sportage III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 CRDI (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.2 bg/Lt |
| Tork | 255 Nm @ 1800 dev/dak 188.08 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | U II / D4FD |
| Motor hacmi | 1685 cm3 102.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.3 Lt 5.6 US qt | 4.66 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 564 Lt 19.92 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1353 Lt 47.78 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4440 mm 174.8 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| En az dönüş açısı | 10.58 m 34.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/60 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |