Kia Sportage III 2.0 CRDI (136 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sportage |
| Nesil | Kia Sportage III |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 CRDI (136 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.1 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.8 Kg/bg, 84.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 199.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.2 bg/Lt |
| Tork | 319 Nm @ 1800 dev/dak 235.28 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4HA |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1601 Kg 3529.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2140 Kg 4717.89 lbs. |
| Azami yük | 539 Kg 1188.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 564 Lt 19.92 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1353 Lt 47.78 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 58 Lt 15.32 US gal | 12.76 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4440 mm 174.8 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1685 mm 66.34 in. |
| Dingil Mesafesi | 2640 mm 103.94 in. |
| En az dönüş açısı | 10.58 m 34.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/60 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |