Kia Sportage IV (facelift 2018) 1.6 CRDi (136 bg) AWD DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sportage |
| Nesil | Kia Sportage IV (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 CRDi (136 bg) AWD DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.0-5.2 Lt/100 km
47.04 - 45.23 US mpg 56.5 - 54.32 UK mpg 20 - 19.23 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1-5.3 Lt/100 km
46.12 - 44.38 US mpg 55.39 - 53.3 UK mpg 19.61 - 18.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 133-138 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.8 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 200.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 85.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 2000-2250 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 2000-2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D4FE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.8 mm 3.38 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.4 Lt 4.65 US qt | 3.87 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1593-1750 Kg 3511.96 - 3858.09 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2210 Kg 4872.22 lbs. |
| Azami yük | 460-617 Kg 1014.13 - 1360.25 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1469 Lt 51.88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4485 mm 176.57 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1635-1645 mm 64.37 - 64.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1613-1625 mm 63.5 - 63.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1625-1636 mm 63.98 - 64.41 in. |
| ön çıkıntı | 905 mm 35.63 in. |
| arka çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| Yerden yükseklik | 172 mm 6.77 in. |
| En az dönüş açısı | 11.0 m 36.09 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.8° |
| Kalkış açısı | 26.1° |
| rampa açısı | 17.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/70 R16; 225/60 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7.0J x 17 |