Kia Sportage IV (facelift 2018) 1.6 T-GDI (177 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sportage |
| Nesil | Kia Sportage IV (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 T-GDI (177 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.2-9.8 Lt/100 km
25.57 - 24 US mpg 30.7 - 28.82 UK mpg 10.87 - 10.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3-6.4 Lt/100 km
37.34 - 36.75 US mpg 44.84 - 44.14 UK mpg 15.87 - 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4-7.6 Lt/100 km
31.79 - 30.95 US mpg 38.17 - 37.17 UK mpg 13.51 - 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 170-175 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.2 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.3 Kg/bg, 120.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 180.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 111.3 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1500-4500 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Gamma II / G4FJ |
| Motor hacmi | 1591 cm3 97.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.44 mm 3.36 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1470-1634 Kg 3240.8 - 3602.35 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2110 Kg 4651.75 lbs. |
| Azami yük | 476-640 Kg 1049.4 - 1410.96 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 503 Lt 17.76 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1492 Lt 52.69 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4485 mm 176.57 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1635-1645 mm 64.37 - 64.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1613-1625 mm 63.5 - 63.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1625-1636 mm 63.98 - 64.41 in. |
| ön çıkıntı | 905 mm 35.63 in. |
| arka çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| Yerden yükseklik | 172 mm 6.77 in. |
| En az dönüş açısı | 11.0 m 36.09 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.8° |
| Kalkış açısı | 26.1° |
| rampa açısı | 17.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/70 R16; 225/60 R17; 245/45 R19 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7.0J x 17; 7.5J x 19 |