Kia Sportage IV (facelift 2018) 1.6 T-GDI (177 bg) AWD DCT modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Kia |
| Model | Sportage |
| Nesil | Kia Sportage IV (facelift 2018) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 T-GDI (177 bg) AWD DCT |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.5-9.1 Lt/100 km
27.67 - 25.85 US mpg 33.23 - 31.04 UK mpg 11.76 - 10.99 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4-7.6 Lt/100 km
31.79 - 30.95 US mpg 38.17 - 37.17 UK mpg 13.51 - 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 170-175 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.1 saniye |
| Maksimum sürat | 201 km/saat 124.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d - TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 169.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 177 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 111.3 bg/Lt |
| Tork | 265 Nm @ 1500-4500 dev/dak 195.45 lb.-ft. @ 1500-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | Gamma II / G4FJ |
| Motor hacmi | 1591 cm3 97.09 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 77 mm 3.03 in. |
| Silindir içi vuruş | 85.44 mm 3.36 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.3 Lt 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1562-1727 Kg 3443.62 - 3807.38 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2200 Kg 4850.17 lbs. |
| Azami yük | 473-638 Kg 1042.79 - 1406.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 503 Lt 17.76 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1492 Lt 52.69 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 62 Lt 16.38 US gal | 13.64 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1600 Kg 3527.4 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4485 mm 176.57 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1635-1645 mm 64.37 - 64.76 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1613-1625 mm 63.5 - 63.98 in. |
| Arka tekerlek izi | 1625-1636 mm 63.98 - 64.41 in. |
| ön çıkıntı | 905 mm 35.63 in. |
| arka çıkıntı | 910 mm 35.83 in. |
| Yerden yükseklik | 172 mm 6.77 in. |
| En az dönüş açısı | 11.0 m 36.09 ft. |
| Yaklaşım açısı | 16.8° |
| Kalkış açısı | 26.1° |
| rampa açısı | 17.3° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/70 R16; 225/60 R17; 245/45 R19 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7.0J x 17; 7.5J x 19 |