Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G (122 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 3 |
| Nesil | Mazda 3 IV Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 e-SkyActiv-G (122 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2023 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.5-4.7 Lt/100 km
52.27 - 50.05 US mpg 62.77 - 60.1 UK mpg 22.22 - 21.28 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.3-5.5 Lt/100 km
44.38 - 42.77 US mpg 53.3 - 51.36 UK mpg 18.87 - 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.3-5.5 Lt/100 km
44.38 - 42.77 US mpg 53.3 - 51.36 UK mpg 18.87 - 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 120-120 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 10.7 Kg/bg, 93.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 162.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 122 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.1 bg/Lt |
| Tork | 213 Nm @ 4000 dev/dak 157.1 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.5 mm 3.29 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.2 mm 3.59 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1308-1359 Kg 2883.65 - 2996.08 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1869 Kg 4120.44 lbs. |
| Azami yük | 510-561 Kg 1124.36 - 1236.79 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1138 Lt 40.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4660 mm 183.46 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2028 mm 79.84 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/45 R18 |
| Jant Boyutu | 16; 18 |