Mazda 3 IV Sedan 2.5 e-Skyactiv G (140 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 3 |
| Nesil | Mazda 3 IV Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.5 e-Skyactiv G (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.8-5.9 Lt/100 km
40.55 - 39.87 US mpg 48.7 - 47.88 UK mpg 17.24 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 130-133 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 209 km/saat 129.87 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 9.6 Kg/bg, 104.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.7 Kg/Nm, 177 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 56.3 bg/Lt |
| Tork | 238 Nm @ 3300 dev/dak 175.54 lb.-ft. @ 3300 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | PY |
| Motor hacmi | 2488 cm3 151.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 100 mm 3.94 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1345-1385 Kg 2965.22 - 3053.4 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1899 Kg 4186.58 lbs. |
| Azami yük | 514-554 Kg 1133.18 - 1221.36 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1138 Lt 40.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4660 mm 183.46 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2028 mm 79.84 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Yerden yükseklik | 140 mm 5.51 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/45 R18 |
| Jant Boyutu | 16; 18 |