Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-X (186 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mazda |
| Model | 3 |
| Nesil | Mazda 3 IV Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 e-SkyActiv-X (186 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.4-6.5 Lt/100 km
36.75 - 36.19 US mpg 44.14 - 43.46 UK mpg 15.63 - 15.38 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.2-5.4 Lt/100 km
45.23 - 43.56 US mpg 54.32 - 52.31 UK mpg 19.23 - 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.1-5.2 Lt/100 km
46.12 - 45.23 US mpg 55.39 - 54.32 UK mpg 19.61 - 19.23 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 114-118 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.6 Lt/100 km
42.77 - 42 US mpg 51.36 - 50.44 UK mpg 18.18 - 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4-4.1 Lt/100 km
58.8 - 57.37 US mpg 70.62 - 68.9 UK mpg 25 - 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5-4.6 Lt/100 km
52.27 - 51.13 US mpg 62.77 - 61.41 UK mpg 22.22 - 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 101-104 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.1 saniye |
| Maksimum sürat | 216 km/saat 134.22 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 7.1 Kg/bg, 140.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 181.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 186 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 93.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 4000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83.5 mm 3.29 in. |
| Silindir içi vuruş | 91.2 mm 3.59 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.4 Lt 4.65 US qt | 3.87 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7 Lt 7.4 US qt | 6.16 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1320-1405 Kg 2910.1 - 3097.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1938 Kg 4272.56 lbs. |
| Azami yük | 533-618 Kg 1175.06 - 1362.46 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1138 Lt 40.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (8%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 600 Kg 1322.77 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4660 mm 183.46 in. |
| Genişlik | 1795 mm 70.67 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2028 mm 79.84 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2725 mm 107.28 in. |
| Yerden yükseklik | 135 mm 5.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/45 R18 |
| Jant Boyutu | 16; 18 |