| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | CLE |
| Nesil | Mercedes-Benz CLE Coupe (C236) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG CLE 53 (449 bg) Mild Hybrid 4MATIC+ AMG SPEEDSHIFT TCT 9G |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrid Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.4-9.7 Lt/100 km
25.02 - 24.25 US mpg 30.05 - 29.12 UK mpg 10.64 - 10.31 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 212-220 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.2 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 4.3 Kg/bg, 233.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.2 Kg/Nm, 311.7 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya voltajı | 48 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 449 bg @ 5800-6100 dev/dak |
| Litre başına güç | 149.7 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 2200-5000 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 2200-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256M |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.4 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1925 Kg 4243.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2420 Kg 5335.19 lbs. |
| Azami yük | 495 Kg 1091.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 410 Lt 14.48 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4853 mm 191.06 in. |
| Genişlik | 1936 mm 76.22 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2041 mm 80.35 in. |
| Yükseklik | 1435 mm 56.5 in. |
| Dingil Mesafesi | 2875 mm 113.19 in. |
| Ön tekerlek izi | 1661 mm 65.39 in. |
| Arka tekerlek izi | 1645 mm 64.76 in. |
| ön çıkıntı | 883 mm 34.76 in. |
| arka çıkıntı | 1095 mm 43.11 in. |
| Yerden yükseklik | 110 mm 4.33 in. |
| En az dönüş açısı | 12.3 m 40.35 ft. |
| Yaklaşım açısı | 11.5° |
| Kalkış açısı | 13.4° |
| rampa açısı | 9.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, yalnızca karışık modda çalışma imkanı ile aracın arka tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir ve gerekirse elektrikle veya mekanik olarak çalıştırılan bir debriyaj ile ön tekerlekler hareket ettirilir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman AMG SPEEDSHIFT TCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 370x36 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 360x26 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 265/40 R19; 265/35 R20 Arka lastikler: 295/35 R19; 295/30 R20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9.5J x 19; 20 Arka jantlar: 11J x 19; 20 |