| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | SLK |
| Nesil | Mercedes-Benz SLK (R171, facelift 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | AMG SLK 55 V8 (360 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2008 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 17.7 Lt/100 km
13.29 US mpg 15.96 UK mpg 5.65 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 12 Lt/100 km
19.6 US mpg 23.54 UK mpg 8.33 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 288 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.2 Kg/bg, 240 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.9 Kg/Nm, 340 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 360 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.2 bg/Lt |
| Tork | 510 Nm @ 4000 dev/dak 376.16 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 113 E 55/113.989 |
| Motor hacmi | 5439 cm3 331.91 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 97 mm 3.82 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.5 Lt 12.15 US qt | 10.12 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1850 Kg 4078.55 lbs. |
| Azami yük | 350 Kg 771.62 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 208 Lt 7.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4103 mm 161.54 in. |
| Genişlik | 1788 mm 70.39 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2005 mm 78.94 in. |
| Yükseklik | 1271 mm 50.04 in. |
| Dingil Mesafesi | 2430 mm 95.67 in. |
| Ön tekerlek izi | 1524 mm 60 in. |
| Arka tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 10.51 m 34.48 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/40 R 18 Arka lastikler: 245/35 R 18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5 J x 18 Arka jantlar: 8.5 J x 18 |