| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | SLK |
| Nesil | Mercedes-Benz SLK (R171, facelift 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | SLK 280 V6 (231 bg) 7G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2008 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2009 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 13-13.2 Lt/100 km
18.09 - 17.82 US mpg 21.73 - 21.4 UK mpg 7.69 - 7.58 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.8-7 Lt/100 km
34.59 - 33.6 US mpg 41.54 - 40.35 UK mpg 14.71 - 14.29 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.1-9.3 Lt/100 km
25.85 - 25.29 US mpg 31.04 - 30.37 UK mpg 10.99 - 10.75 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 216-221 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.2 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 165 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 214.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 231 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 2500-5000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 2500-5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 272.942 |
| Motor hacmi | 2996 cm3 182.83 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.1 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.3:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Azami yük | 370 Kg 815.71 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 208 Lt 7.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4107 mm 161.69 in. |
| Genişlik | 1788 mm 70.39 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2005 mm 78.94 in. |
| Yükseklik | 1296 mm 51.02 in. |
| Dingil Mesafesi | 2430 mm 95.67 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 10.51 m 34.48 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 205/55 R 16 Arka lastikler: 225/50 R 16 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7 J x 16 Arka jantlar: 8 J x 16 |