| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Mercedes-Benz |
| Model | SLK |
| Nesil | Mercedes-Benz SLK (R171, facelift 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | SLK 350 V6 (305 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2008 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 14.5 Lt/100 km
16.22 US mpg 19.48 UK mpg 6.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 9.7 Lt/100 km
24.25 US mpg 29.12 UK mpg 10.31 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 227 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.7 Kg/bg, 213.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 251.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 305 bg @ 6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.2 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 4900 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 4900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 272.969 |
| Motor hacmi | 3498 cm3 213.46 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92.9 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 8 Lt 8.45 US qt | 7.04 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10.2 Lt 10.78 US qt | 8.97 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430 Kg 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Azami yük | 370 Kg 815.71 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 208 Lt 7.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4107 mm 161.69 in. |
| Genişlik | 1788 mm 70.39 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2005 mm 78.94 in. |
| Yükseklik | 1298 mm 51.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2430 mm 95.67 in. |
| Ön tekerlek izi | 1526 mm 60.08 in. |
| Arka tekerlek izi | 1549 mm 60.98 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 10.51 m 34.48 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon, Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 225/45 R 17 Arka lastikler: 245/40 R 17 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 7.5 J x 17 Arka jantlar: 8.5 J x 17 |