| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Juke |
| Nesil | Nissan Juke I (facelift 2014) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 DIG-T (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 129 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.8 saniye |
| Maksimum sürat | 178 km/saat 110.6 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 163.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.1 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 2000 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HRA2DDT |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.1 mm 2.88 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.1:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.63 Lt 4.89 US qt | 4.07 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1161 Kg 2559.57 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1710 Kg 3769.9 lbs. |
| Azami yük | 549 Kg 1210.34 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 354 Lt 12.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 797 Lt 28.15 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 639 Kg 1408.75 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4135 mm 162.8 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1565 mm 61.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |