| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Juke |
| Nesil | Nissan Juke I (facelift 2014) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (113 bg) Xtronic |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Kasım, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7-6.1 Lt/100 km
41.27 - 38.56 US mpg 49.56 - 46.31 UK mpg 17.54 - 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.5-6.8 Lt/100 km
36.19 - 34.59 US mpg 43.46 - 41.54 UK mpg 15.38 - 14.71 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 149-154 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.3 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 10.6 Kg/bg, 93.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 119.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 113 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.7 bg/Lt |
| Tork | 144 Nm @ 4000 dev/dak 106.21 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | HR16DE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 78 mm 3.07 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.6 mm 3.29 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1203 Kg 2652.16 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1690 Kg 3725.81 lbs. |
| Azami yük | 487 Kg 1073.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 354 Lt 12.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1189 Lt 41.99 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 625 Kg 1377.89 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4135 mm 162.8 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1565 mm 61.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1525-1539 mm 60.04 - 60.59 in. |
| Arka tekerlek izi | 1523-1537 mm 59.96 - 60.51 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman Xtronic CVT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/55 R17; 225/45 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 7J x 18 |