| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Juke |
| Nesil | Nissan Juke I (facelift 2014) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (94 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 138 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12 saniye |
| Maksimum sürat | 168 km/saat 104.39 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.6 Kg/bg, 86.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 94 bg @ 5400 dev/dak |
| Litre başına güç | 58.8 bg/Lt |
| Tork | 140 Nm @ 3200-4400 dev/dak 103.26 lb.-ft. @ 3200-4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HR16DE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 78 mm 3.07 in. |
| Silindir içi vuruş | 83.6 mm 3.29 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1088-1114 Kg 2398.63 - 2455.95 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1605 Kg 3538.42 lbs. |
| Azami yük | 491-517 Kg 1082.47 - 1139.79 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 354 Lt 12.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 797 Lt 28.15 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1250 Kg 2755.78 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 604 Kg 1331.59 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4135 mm 162.8 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1565 mm 61.61 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Arka tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |