| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Juke |
| Nesil | Nissan Juke I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.3 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 2000 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.4 Lt 4.65 US qt | 3.87 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1285 Kg 2832.94 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1750 Kg 3858.09 lbs. |
| Azami yük | 465 Kg 1025.15 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 251 Lt 8.86 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 830 Lt 29.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4135 mm 162.8 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1570 mm 61.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 16; 17 |