| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Nissan |
| Model | Juke |
| Nesil | Nissan Juke I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (117 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV, Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.3 Lt/100 km
28.34 US mpg 34.03 UK mpg 12.05 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 96.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 130.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 117 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.2 bg/Lt |
| Tork | 158 Nm @ 4000 dev/dak 116.53 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | HR16DE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.6 Lt 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1213 Kg 2674.21 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1675 Kg 3692.74 lbs. |
| Azami yük | 462 Kg 1018.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 251 Lt 8.86 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 830 Lt 29.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 46 Lt 12.15 US gal | 10.12 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4135 mm 162.8 in. |
| Genişlik | 1765 mm 69.49 in. |
| Yükseklik | 1570 mm 61.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2530 mm 99.61 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16; 215/55 R17 |
| Jant Boyutu | 16; 17 |