Opel Adam Rocks 1.4 (87 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Adam |
| Nesil | Opel Adam |
| Modifikasyonu (Motor) | Rocks 1.4 (87 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.0-7.1 Lt/100 km
33.6 - 33.13 US mpg 40.35 - 39.79 UK mpg 14.29 - 14.08 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.8-4.9 Lt/100 km
49 - 48 US mpg 58.85 - 57.65 UK mpg 20.83 - 20.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 128-131 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 176 km/saat 109.36 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 82.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 87 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.2 bg/Lt |
| Tork | 130 Nm @ 4000 dev/dak 95.88 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B14XER |
| Motor hacmi | 1398 cm3 85.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.4 mm 2.89 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.6 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1060 Kg 2336.9 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Azami yük | 420 Kg 925.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 170 Lt 6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 663 Lt 23.41 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3747 mm 147.52 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1966 mm 77.4 in. |
| Yükseklik | 1493 mm 58.78 in. |
| Dingil Mesafesi | 2311 mm 90.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1464 mm 57.64 in. |
| En az dönüş açısı | 11.05 m 36.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/55 R16; 215/45 R17 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |