Opel Adam Rocks 1.4 ECOFLEX (87 bg) Easytronic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Adam |
| Nesil | Opel Adam |
| Modifikasyonu (Motor) | Rocks 1.4 ECOFLEX (87 bg) Easytronic |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 2013 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 112 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.9 saniye |
| Maksimum sürat | 178 km/saat 110.6 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.2 Kg/bg, 81.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 87 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 62.2 bg/Lt |
| Tork | 130 Nm @ 4000 dev/dak 95.88 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B14XER |
| Motor hacmi | 1398 cm3 85.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 73.4 mm 2.89 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.6 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1065 Kg 2347.92 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Azami yük | 415 Kg 914.92 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 38 Lt 10.04 US gal | 8.36 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3698 mm 145.59 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1966 mm 77.4 in. |
| Yükseklik | 1484 mm 58.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2311 mm 90.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1464 mm 57.64 in. |
| En az dönüş açısı | 10.17-11.06 m 33.37 - 36.29 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, otomatik şanzıman Easytronic |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/55 R16; 215/45 R17; 225/35 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |