Opel Adam Rocks S 1.4 Turbo (150 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Adam |
| Nesil | Opel Adam |
| Modifikasyonu (Motor) | Rocks S 1.4 Turbo (150 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1-8.2 Lt/100 km
29.04 - 28.68 US mpg 34.87 - 34.45 UK mpg 12.35 - 12.2 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2-5.3 Lt/100 km
45.23 - 44.38 US mpg 54.32 - 53.3 UK mpg 19.23 - 18.87 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.3-6.4 Lt/100 km
37.34 - 36.75 US mpg 44.84 - 44.14 UK mpg 15.87 - 15.63 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 144-145 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 136 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 199.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 110 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 3000-4500 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 3000-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B14NET |
| Motor hacmi | 1364 cm3 83.24 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.5 mm 2.85 in. |
| Silindir içi vuruş | 82.6 mm 3.25 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1103 Kg 2431.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1565 Kg 3450.23 lbs. |
| Azami yük | 462 Kg 1018.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 170 Lt 6 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 663 Lt 23.41 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Tavan Yükü | 50 Kg 110.23 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3747 mm 147.52 in. |
| Genişlik | 1720 mm 67.72 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1966 mm 77.4 in. |
| Yükseklik | 1484 mm 58.43 in. |
| Dingil Mesafesi | 2311 mm 90.98 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1464 mm 57.64 in. |
| En az dönüş açısı | 11.06 m 36.29 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |