| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra J Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 Turbo (180 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 9.9-10.1 Lt/100 km
23.76 - 23.29 US mpg 28.53 - 27.97 UK mpg 10.1 - 9.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.6-5.8 Lt/100 km
42 - 40.55 US mpg 50.44 - 48.7 UK mpg 17.86 - 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.2-7.4 Lt/100 km
32.67 - 31.79 US mpg 39.23 - 38.17 UK mpg 13.89 - 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 169-174 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.7 saniye |
| Maksimum sürat | 223 km/saat 138.57 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Motor | |
| Güç | 180 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 112.6 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 2200-5500 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 2200-5500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A16LET |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.6 Lt 5.92 US qt | 4.93 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1010 Lt 35.67 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4658 mm 183.39 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2013 mm 79.25 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2685 mm 105.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 974 mm 38.35 in. |
| arka çıkıntı | 999 mm 39.33 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |