| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra J Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 CDTI (100 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 122 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.4 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14.1 Kg/bg, 71.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 185.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 100 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 59.3 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 1750-2500 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 1750-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A17DTL, A17DTN |
| Motor hacmi | 1686 cm3 102.89 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.2 Lt 6.55 US qt | 5.46 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1405 Kg 3097.49 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1895 Kg 4177.76 lbs. |
| Azami yük | 490 Kg 1080.27 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1010 Lt 35.67 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4658 mm 183.39 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2013 mm 79.25 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2685 mm 105.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 974 mm 38.35 in. |
| arka çıkıntı | 999 mm 39.33 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |