| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra J Sedan |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.7 CDTI (130 bg) Ecotec ecoFLEX |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.3 Lt/100 km
54.7 US mpg 65.69 UK mpg 23.26 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.7 Lt/100 km
63.57 US mpg 76.35 UK mpg 27.03 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 99 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.3 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 77.1 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 2000-2500 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 2000-2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A17DTF |
| Motor hacmi | 1686 cm3 102.89 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.1 Lt 7.5 US qt | 6.25 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 460 Lt 16.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1010 Lt 35.67 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4658 mm 183.39 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2013 mm 79.25 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2685 mm 105.71 in. |
| Ön tekerlek izi | 1541 mm 60.67 in. |
| Arka tekerlek izi | 1551 mm 61.06 in. |
| ön çıkıntı | 974 mm 38.35 in. |
| arka çıkıntı | 999 mm 39.33 in. |
| En az dönüş açısı | 11.5 m 37.73 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |