| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra K |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.0 EcoTec (105 bg) ecoFLEX start&stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.2-5.1 Lt/100 km
45.23 - 46.12 US mpg 54.32 - 55.39 UK mpg 19.23 - 19.61 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9-3.8 Lt/100 km
60.31 - 61.9 US mpg 72.43 - 74.34 UK mpg 25.64 - 26.32 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4-4.3 Lt/100 km
53.46 - 54.7 US mpg 64.2 - 65.69 UK mpg 22.73 - 23.26 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 102-99 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 87.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7 Kg/Nm, 141.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 105 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 105.1 bg/Lt |
| Tork | 170 Nm @ 1800-4250 dev/dak 125.39 lb.-ft. @ 1800-4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B10XFL |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 74 mm 2.91 in. |
| Silindir içi vuruş | 77.4 mm 3.05 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1198 Kg 2641.14 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1780 Kg 3924.23 lbs. |
| Azami yük | 582 Kg 1283.09 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1210 Lt 42.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1220 Kg 2689.64 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 610 Kg 1344.82 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4370 mm 172.05 in. |
| Genişlik | 1809 mm 71.22 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2042 mm 80.39 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2662 mm 104.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1544 mm 60.79 in. |
| Arka tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| ön çıkıntı | 960 mm 37.8 in. |
| arka çıkıntı | 748 mm 29.45 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.05 m 36.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |