| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra K |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 CDTi (110 bg) ecoFLEX start&stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 3.9 - 4.0 Lt/100 km
60.31 - 58.8 US mpg 72.43 - 70.62 UK mpg 25.64 - 25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.1 - 3.3 Lt/100 km
75.88 - 71.28 US mpg 91.12 - 85.6 UK mpg 32.26 - 30.3 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.4 - 3.5 Lt/100 km
69.18 - 67.2 US mpg 83.08 - 80.71 UK mpg 29.41 - 28.57 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 93 - 90 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11 saniye |
| Maksimum sürat | 195 km/saat 121.17 mph |
| 100 km/saat - 0 | 36.7 m |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 233.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.8 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750-2000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750-2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | B16DTE |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.7 mm 3.14 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.1 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1285 Kg 2832.94 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1870 Kg 4122.64 lbs. |
| Azami yük | 585 Kg 1289.7 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1210 Lt 42.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1450 Kg 3196.7 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 650 Kg 1433 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4370 mm 172.05 in. |
| Genişlik | 1809 mm 71.22 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2042 mm 80.39 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2662 mm 104.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1548 mm 60.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1565 mm 61.61 in. |
| En az dönüş açısı | 11.05 m 36.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6J x 15; 6.5J x 16 |