| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Astra |
| Nesil | Opel Astra K |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6d (110 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Temmuz, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.5-5.7 Lt/100 km
42.77 - 41.27 US mpg 51.36 - 49.56 UK mpg 18.18 - 17.54 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.7-3.9 Lt/100 km
63.57 - 60.31 US mpg 76.35 - 72.43 UK mpg 27.03 - 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.4-4.6 Lt/100 km
53.46 - 51.13 US mpg 64.2 - 61.41 UK mpg 22.73 - 21.74 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 115-121 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.2 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 11.7 Kg/bg, 85.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.3 Kg/Nm, 232.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.8 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750-2000 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750-2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D16DTI |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.7 mm 3.14 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.1 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 16:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1289 Kg 2841.76 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1890 Kg 4166.74 lbs. |
| Azami yük | 601 Kg 1324.98 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 370 Lt 13.07 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1210 Lt 42.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 48 Lt 12.68 US gal | 10.56 UK gal |
| AdBlue tankı | 13.5 Lt 3.57 US gal | 2.97 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 660 Kg 1455.05 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4370 mm 172.05 in. |
| Genişlik | 1809 mm 71.22 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1871 mm 73.66 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2042 mm 80.39 in. |
| Yükseklik | 1485 mm 58.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2662 mm 104.8 in. |
| Ön tekerlek izi | 1544 mm 60.79 in. |
| Arka tekerlek izi | 1558 mm 61.34 in. |
| En az dönüş açısı | 11.05 m 36.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5Jx16; 7Jx16 |