| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 308 |
| Nesil | Peugeot 308 II (Phase II, 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 BlueHDi (130 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.5 Lt/100 km
67.2 US mpg 80.71 UK mpg 28.57 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.8 Lt/100 km
61.9 US mpg 74.34 UK mpg 26.32 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 98 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.4 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-Temp |
| Ağırlık/güç oranı | 9.3 Kg/bg, 108 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4 Kg/Nm, 249.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 86.7 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | YHZ DV5RC |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1204 Kg 2654.37 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1840 Kg 4056.51 lbs. |
| Azami yük | 636 Kg 1402.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1228 Lt 43.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt 14 US gal | 11.66 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 635 Kg 1399.94 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4253 mm 167.44 in. |
| Genişlik | 1804 mm 71.02 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2043 mm 80.43 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1559 mm 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| ön çıkıntı | 863 mm 33.98 in. |
| arka çıkıntı | 770 mm 30.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |