| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 308 |
| Nesil | Peugeot 308 II (Phase II, 2017) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 BlueHDi (120 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 3.5-4.4 Lt/100 km
67.2 - 53.46 US mpg 80.71 - 64.2 UK mpg 28.57 - 22.73 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 2.9-3.4 Lt/100 km
81.11 - 69.18 US mpg 97.41 - 83.08 UK mpg 34.48 - 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.1-3.8 Lt/100 km
75.88 - 61.9 US mpg 91.12 - 74.34 UK mpg 32.26 - 26.32 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 82-98 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.6-10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.6-10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 189-196 km/saat 117.44 - 121.79 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.8 Kg/bg, 101.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.9 Kg/Nm, 254.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 76.9 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | BHZ DV6FC |
| Motor hacmi | 1560 cm3 95.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1180-1421 Kg 2601.45 - 3132.77 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1810 Kg 3990.37 lbs. |
| Azami yük | 389-630 Kg 857.6 - 1388.91 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1228 Lt 43.37 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 52.5 Lt 13.87 US gal | 11.55 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 615 Kg 1355.84 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4253 mm 167.44 in. |
| Genişlik | 1804 mm 71.02 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2043 mm 80.43 in. |
| Yükseklik | 1457 mm 57.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2620 mm 103.15 in. |
| Ön tekerlek izi | 1559 mm 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| ön çıkıntı | 863 mm 33.98 in. |
| arka çıkıntı | 770 mm 30.31 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Elastik direk |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 88H; 225/45 R17 88H; 225/40 R18 88H |
| Jant Boyutu | 16; 17; 18 |