| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kangoo |
| Nesil | Renault Kangoo II Express (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 TCe (115 bg) EDC |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2015 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.4-6.5 Lt/100 km
36.75 - 36.19 US mpg 44.14 - 43.46 UK mpg 15.63 - 15.38 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 144-147 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.4 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.7 Kg/Nm, 149.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 96.1 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 2000 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5FT |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.9 Lt 7.29 US qt | 6.07 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1270-1430 Kg 2799.87 - 3152.61 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1810 Kg 3990.37 lbs. |
| Azami yük | 380-540 Kg 837.76 - 1190.5 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 3000 Lt 105.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3500 Lt 123.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 56 Lt 14.79 US gal | 12.32 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4282 mm 168.58 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2138 mm 84.17 in. |
| Yükseklik | 1805 mm 71.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| Arka tekerlek izi | 1533 mm 60.35 in. |
| ön çıkıntı | 875 mm 34.45 in. |
| arka çıkıntı | 710 mm 27.95 in. |
| Yerden yükseklik | 210-157 mm 8.27 - 6.18 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman EDC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |