| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kangoo |
| Nesil | Renault Kangoo II Express (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | Z.E. 22 kWh (60 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | BEV (Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Yakıt Tipi | Elektrik |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 20.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 20.3 saniye |
| Maksimum sürat | 130 km/saat 80.78 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 23.8 Kg/bg, 42.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 158.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Brüt batarya kapasitesi | 22 kWh |
| Net batarya kapasitesi | 20 kWh |
| Batarya voltajı | 400 V |
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Batarya ağırlığı | 260 Kg 573.2 lbs. |
| Batarya konumu | Zemin altı |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 170 km 105.63 mi |
| Ortalama Enerji Tüketimi (NEDC) | 15.5 kWh/100 km
24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 60 bg |
| Elektrikli motor torku | 226 Nm 166.69 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun maksimum devir sayısı | 10500 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Ön aks, enine |
| Sistem gücü | 60 bg |
| Sistem tork | 226 Nm 166.69 lb.-ft. |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1426 Kg 3143.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2126 Kg 4687.03 lbs. |
| Azami yük | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 3000 Lt 105.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3500 Lt 123.6 cu. ft. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 374 Kg 824.53 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4282 mm 168.58 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2138 mm 84.17 in. |
| Yükseklik | 1844 mm 72.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| Arka tekerlek izi | 1533 mm 60.35 in. |
| ön çıkıntı | 875 mm 34.45 in. |
| arka çıkıntı | 710 mm 27.95 in. |
| Yerden yükseklik | 184 mm 7.24 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | Bir elektrikli motor ön tekerlekleri hareket ettirir. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 1 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 280x24 mm |
| Arka frenler | Disk, 274x11 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 6J x 15 |