| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kangoo |
| Nesil | Renault Kangoo II Express (facelift 2013) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 Energy dCi (115 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 165 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.9 saniye |
| Maksimum sürat | 174 km/saat 108.12 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 Dt |
| Ağırlık/güç oranı | 12.3 Kg/bg, 81 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 183.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.7 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 1750 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.7 Lt 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1420 Kg 3130.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1980 Kg 4365.15 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 3000 Lt 105.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3500 Lt 123.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| AdBlue tankı | 17.4 Lt 4.6 US gal | 3.83 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1050 Kg 2314.85 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 700 Kg 1543.24 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4282 mm 168.58 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2138 mm 84.17 in. |
| Yükseklik | 1805-1844 mm 71.06 - 72.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| Arka tekerlek izi | 1533 mm 60.35 in. |
| ön çıkıntı | 875 mm 34.45 in. |
| arka çıkıntı | 710 mm 27.95 in. |
| Yerden yükseklik | 143-210 mm 5.63 - 8.27 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 280 mm |
| Arka frenler | Kampana, 274 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 91 T |
| Jant Boyutu | 15 |