| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Renault Megane IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 TCe (140 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.1 Lt/100 km
33.13 US mpg 39.79 UK mpg 14.08 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 125 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.8 Kg/bg, 113.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 195 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 105.1 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1600 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5H 470 |
| Motor hacmi | 1332 cm3 81.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1231 Kg 2713.89 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1814 Kg 3999.19 lbs. |
| Azami yük | 583 Kg 1285.29 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 407 Lt 14.37 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1247 Lt 44.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1650 Kg 3637.63 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 650 Kg 1433 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4359 mm 171.61 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2058 mm 81.02 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2669 mm 105.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1591 mm 62.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 919 mm 36.18 in. |
| arka çıkıntı | 771 mm 30.35 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |