| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Renault Megane IV |
| Modifikasyonu (Motor) | RS 1.8 (280 bg) EDC |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.4-10.7 Lt/100 km
28 - 22 US mpg 33.6 - 26.4 UK mpg 11.9 - 9.3 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6-6.5 Lt/100 km
39.2 - 36.2 US mpg 47.1 - 43.5 UK mpg 16.7 - 15.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.9-7.6 Lt/100 km
34.1 - 30.9 US mpg 40.9 - 37.2 UK mpg 14.5 - 13.2 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 155-174 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.8 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 5.1 Kg/bg, 195.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 272.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 280 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 155.7 bg/Lt |
| Tork | 390 Nm @ 2400-4800 dev/dak 287.65 lb.-ft. @ 2400-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M5P |
| Motor hacmi | 1798 cm3 109.72 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.7 mm 3.14 in. |
| Silindir içi vuruş | 90.1 mm 3.55 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.2 Lt 4.44 US qt | 3.7 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.4 Lt 9.93 US qt | 8.27 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1430-1460 Kg 3152.61 - 3218.75 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1930 Kg 4254.92 lbs. |
| Azami yük | 470-500 Kg 1036.17 - 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 294 Lt 10.38 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1157 Lt 40.86 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4372 mm 172.13 in. |
| Genişlik | 1874 mm 73.78 in. |
| Yükseklik | 1445 mm 56.89 in. |
| Dingil Mesafesi | 2669 mm 105.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1596 mm 62.83 in. |
| ön çıkıntı | 916 mm 36.06 in. |
| arka çıkıntı | 786 mm 30.94 in. |
| Yerden yükseklik | 101 mm 3.98 in. |
| En az dönüş açısı | 10.3 m 33.79 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman EDC |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 355 mm |
| Arka frenler | Disk, 290 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 235/40 R18; 245/35 R19 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 8.5J x 19 |