| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Renault Megane IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 Energy dCi (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.4 Lt/100 km
69.18 US mpg 83.08 UK mpg 29.41 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 3.7 Lt/100 km
63.57 US mpg 76.35 UK mpg 27.03 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 95 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.4 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.4 saniye |
| Maksimum sürat | 174 km/saat 108.12 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 b |
| Ağırlık/güç oranı | 13.4 Kg/bg, 74.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.5 Kg/Nm, 182.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.6 bg/Lt |
| Tork | 220 Nm @ 1750 dev/dak 162.26 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K 656 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.7 Lt 4.97 US qt | 4.14 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1205 Kg 2656.57 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1841 Kg 4058.71 lbs. |
| Azami yük | 636 Kg 1402.14 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 384 Lt 13.56 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1247 Lt 44.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 640 Kg 1410.96 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4359 mm 171.61 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2058 mm 81.02 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2669 mm 105.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1591 mm 62.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 919 mm 36.18 in. |
| arka çıkıntı | 771 mm 30.35 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 15; 16; 17; 18 |