| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 800 |
| Nesil | Rover 800 Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | 820 Ti (200 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 1999 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.8 Lt/100 km
19.93 US mpg 23.94 UK mpg 8.47 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 6.8 Kg/bg, 148.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.6 Kg/Nm, 177.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.3 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 2100 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 2100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | T16T |
| Motor hacmi | 1994 cm3 121.68 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 84.5 mm 3.33 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 8.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.5 Lt 8.98 US qt | 7.48 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1350 Kg 2976.24 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1910 Kg 4210.83 lbs. |
| Azami yük | 560 Kg 1234.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 470 Lt 16.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4880 mm 192.13 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1390 mm 54.72 in. |
| Dingil Mesafesi | 2766 mm 108.9 in. |
| Ön tekerlek izi | 1490 mm 58.66 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |